Specializované zákroky jsou procedury, které vyžadují pokročilé odborné znalosti a dovednosti stomatologa.
Tyto zákroky se obvykle provádějí v situacích, kdy je potřeba léčit specifické problémy s chrupem nebo ústy.
Mezi specializované zákroky patří například implantace zubů, ortodontické léčby, chirurgické zákroky na čelistech a další.
Tyto procedury mohou být velmi účinné při léčbě závažných stomatologických problémů a mohou pomoci pacientům zlepšit funkčnost svého chrupu a získat krásný úsměv.
Bolesti, lupání, nesymetrické otevírání úst - to vše často souvisí s nervově svalovým aparátem čelistního kloubu. Pomocí fyzioterapie, MLS laseru, Bicom Biorezonance a aktivní spolupráce pacienta dokážeme tyto akutní nebo chronické potíže kloubu efektivně léčit.
Reendodontické ošetření se provádí zubů, které mají takzvaný „nález“ - na rentgenovém snímku vidíme nad kořenem částečně rozpuštěnou kost, tedy “zubní váček". Struktura systémů je totiž často velmi komplikovaná a ne vždy se perfektní vyčištění a následné uzavření podaří.
Resekce kořenového hrotu je oblast endodontické chirurgie, při které se pod mikroskopem odstraní špička zubního kořene. Následně lékař vyčistí kanálky od bakterií a infekce a hermeticky je uzavře. Ošetření je díky nejmodernějším metodám a anestetikům velmi účinné a ve většině případů i zcela bezbolestné.
Parodontitita neboli paradontóza je jedno z nejstarších onemocnění, která provází lidstvo. Jedná se o chronické a vleklé zánětlivé postižení paradontu (závěsného aparátu zubu), tedy kostěného lůžka, vazů spojujících kořen zubu s kostí a dásně.
Začíná nenápadným zánětem dásně a projevuje se krvácením při čištění zubů. Pokud se neléčí, končí nejen ztrátou zubů, ale má také negativní dopad na celkové zdraví člověka.
Bez optického zvětšení - operačních lipových brýlí a operačního mikroskopu se v dnešní moderní řemeslné stomatologii prostě neobejdeme.
Je jedno za ošetřujeme zubní kaz, provádíme chirurgický zákrok, zavedení implantátu, odstranění zubu nebo čistíme kořenové kanálky. Při ošetření kořenových kanálků zubu musíme pracovat se strukturami, které mají rozměry od 0,1 milimetru do 0,5 milimetru. Při výrobě plomby nebo korunky zase musíme vnímat a kontrolovat rozměry menší než je šířka lidského vlasu. Pokud nejsou tyto rozměry respektovány a je pracováno takzvaně „na slepo“, úspěšnost ošetření je velmi nízká – pouhých 50-60%. Na naší klinice používáme operační mikroskop již dlouhá léta.
Endodoncie se specializuje na ošetření zubní dřeně. Ta se nachází uvnitř zubu – v kořenových kanálcích. Laicky se tyto zákroky v oblasti endodoncie často označují jako čištění kanálků nebo trhání nervů. Průměry zubních kanálků jsou často menší než 0,15 milimetru.
Pro vysokou úspěšnost léčby je proto potřeba použít nejmodernější vybavení. Díky operačnímu mikroskopu Vám v naší ordinaci můžeme kvalitně ošetřit i zuby, které by jinak musely být vytrženy. Mikroskop tak představuje nedílnou součást nejen moderní endodoncie, ale celkové stomatologie.